Školní e-mail Kalendář Klasifikace Facebook Youtube   Instagram  Boženet
Před podzimními prázdninami 23. – 25. 10. 2023 se třída 4L v doprovodu Mgr. J. Heglasové a dr. V. Matlerové vypravila do Prahy na školní výlet spojený s exkurzemi.
23.10. žáci absolvovali tzv. malý prohlídkový okruh Hradem, který zahrnuje gotický chrám Sv. Víta, baziliku Sv. Jiří, Zlatou uličku a Vladislavský sál. , Zatím nic nenasvědčovalo o tom, že zde za několik dnů proběhne v rámci státního svátku u příležitosti vzniku republiky ceremoniál předávání státních vyznamenání. Večer se vypravilo několik žáků do Divadla na Vinohradech na klasickou komedii Lakomec v moderním pojetí.
Na druhý den byla hned od osmé hodiny ráno rezervována exkurze v Národním divadle. Žáci byli svědky mimořádné události – byla spuštěna historická opona Vojtěcha Hynaise. Odpoledne se konala hlavní exkurze v Parlamentu ČR, a to v obou komorách -  Poslanecké sněmovně a Senátu. V rámci exkurze bylo umožněno na chvíli sledovat jednání Poslanecké sněmovny z galerie pro veřejnost, očekávané vystoupení Andreje Babiše bylo nakonec posunuto.

Hlavním bodem večerního programu byla návštěva divadla Studio DVA a komedie M. Frayna Bez roucha s jedněmi z našich nejlepších herců Z. Adamovskou, P. Štěpánkem, J. Strykovou a M. Vladykou.

Poslední den 25.10. za pěkného počasí vyšel čas ještě na procházku kolem hradeb Vyšehradu a prohlídku hřbitova s hroby známých osobností. Jízda odpoledním vlakem do Olomouce udělala tečku za pěkným výletem.


 

Back to top