Školní e-mail Kalendář Klasifikace FacebookMoodle
 • Den otevřených dveří
  Den otevřených dveří
  I v lednu jsme uvítali na naší škole naše budoucí žáky, kteří si prohlédli prostory školy a načerpali spoustu zajímavých informací.
 • Soutěž programování micro:bit
  Soutěž programování micro:bit
  15. ledna proběhla soutěž pro 1. ročníky naší školy v programování mikropočítače Micro:bit. Děkujeme firmě Hella a Mubea za sponzorování soutěže.
 • PF 2020
  PF 2020
  VOŠ a SPŠE přeje všem svým žákům, zaměstnancům a přátelům školy úspěšný rok 2020.
 • Micro:bit na základních školách
  Micro:bit na základních školách
  I v roce 2019 spolupracuje naše škole s několika základními školami v okrese Olomouc při vedení kroužku programování Micro:bitu.
 • Výročí 55 let od založení školy
  Výročí 55 let od založení školy
  15. listopadu se uskutečnila vzpomínka na 55 výročí založení školy. Vzpomínalo se také na totalitní režim a pád komunismu v roce 1989.
 • Jazyková soutěž Can you speak business English
  Jazyková soutěž Can you speak business English
  Ondřej Nečesaný ze 4B získal 1. místo v jazykové soutěži. Blahopřejeme.
NESTLÉ Česko s.r.o., automatizační specialista
HaWe Systems s.r.o., servisní technik


Škola mi osvětlila teoretické principy elektrotechniky a elektroniky, fungování součástek a obvodů. Praktické dovednosti jsem už měl od táty, kterému jsem dodnes vděčný, protože na škole jsem se toho tenkrát (1986-90) z praxe moc nenaučil a v současnosti to bude spíše ještě horší. Co ale dnes oceňuji nejvíc, jsou návyky vypěstované drilem v obávaných předmětech jako technické kreslení, laboratorní práce, měření. Když člověk několikrát předělával grafy a tabulky kreslené po nocích technickým perem a tuší, tak si dával záležet na pečlivé úpravě a finálním vzhledu protokolu, aby je nedělal znovu. Takový elaborát je prostě vizitka technika. Generace, které přišly po nás, mají k dispozici úžasné technologie jako PC a barevný laserový tisk, perfektní měřicí techniku. Když pak vidím, co jsou schopni odevzdat, tak je mi do breku. Někam se během těch třiceti let vytratila pečlivost a profesionalita.

Back to top