Školní e-mail Kalendář Klasifikace FacebookMoodle
 • Soutěž s TIPOU za tajemstvím elektronu
  Soutěž s TIPOU za tajemstvím elektronu
  1. místo v soutěži získal žák naší školy Filip Szkandera s propracovaným 8bitovým mikroprocesorem.
 • Praktická maturitní zkouška
  Praktická maturitní zkouška
  28. 5. 2020 proběhly na naší škole praktické maturitní zkoušky z oblasti programování, optiky, automatizace, mikroprocesorové techniky a dalších.
 • Krajské kolo SOČ
  Krajské kolo SOČ
  12. května se konalo krajské kolo SOČ. Naši žáci obsadili ve 3 kategoriích 2 první místa, 1 druhé místo a 2 třetí místa, gratulujeme!
 • Pomáháme tisknout ochranné pomůcky
  Pomáháme tisknout ochranné pomůcky
  Děkujeme firmě Plasty Mladeč a Filament PM (ZD Haňovice) za bezplatné poskytnutí filamentů pro 3D tisk ochranných pomůcek.
 • Distanční výuka na naší škole
  Distanční výuka na naší škole
  V následujícím článku si můžete přečíst jaké formy vzdálené výuky používáme a prohlédnout si fotogalerii.
NESTLÉ Česko s.r.o., automatizační specialista
HaWe Systems s.r.o., servisní technik


Škola mi osvětlila teoretické principy elektrotechniky a elektroniky, fungování součástek a obvodů. Praktické dovednosti jsem už měl od táty, kterému jsem dodnes vděčný, protože na škole jsem se toho tenkrát (1986-90) z praxe moc nenaučil a v současnosti to bude spíše ještě horší. Co ale dnes oceňuji nejvíc, jsou návyky vypěstované drilem v obávaných předmětech jako technické kreslení, laboratorní práce, měření. Když člověk několikrát předělával grafy a tabulky kreslené po nocích technickým perem a tuší, tak si dával záležet na pečlivé úpravě a finálním vzhledu protokolu, aby je nedělal znovu. Takový elaborát je prostě vizitka technika. Generace, které přišly po nás, mají k dispozici úžasné technologie jako PC a barevný laserový tisk, perfektní měřicí techniku. Když pak vidím, co jsou schopni odevzdat, tak je mi do breku. Někam se během těch třiceti let vytratila pečlivost a profesionalita.

Back to top