Školní e-mail Změny v rozvrhu Kalendář Facebook Twitter Moodle
mikrobit
Abychom podpořili zájemce ze základních škol o programování mikropočítače micro:bit vznikl na naší škole kroužek programování BBC mikro:bit., jehož činnost bude zahájena v prvním únorovém týdnu. Kroužek bude probíhat 1 x týdně vždy ve středu nebo ve čtvrtek od 14.30 do 16.00 hodin. Zájemci se mohou do tohoto kroužku závazně přihlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře zde.

O mikrobitu

BBC micro:bit je mikropočítač orientovaný především na mládež a výuku na základních školách. Na desce micro:bit je umístěna matice 5 x 5 červených LED, na níž lze zobrazovat jednoduché obrázky, ikony nebo znaky, dvě uživatelsky programovatelná tlačítka, senzor zrychlení (akcelerometr) a senzor magnetického pole (kompas). Na desce je umístěno také pro začátečníky velmi důležité tlačítko RESET, které umožní při zbloudění nepovedeného programu uvést jediným stiskem micro:bit do výchozího stavu.

Po doplnění vnějšími obvody může micro:bit měřit fyzikální veličiny, sbírat data nebo ovládat rozličné akční členy (elektromotorky, serva atd.) a je tedy velmi vhodným prvkem pro zapojení do internetu věcí (IoT).

Naše škola se již zařadila mezi 5 škol s výukou IT v České republice, kde probíhá projekt pro podporu kroužků na základních školách, kde se žáci seznámují s programováním mikropočítače BBC micro:bit. Jejich úkolem je naprogramovat jej do funkce dálkově ovládaného autíčka. Své práce budou moci následně porovnat v soutěži zvané "Hackathon BBC micro:bit" v místním kole (na ZŠ) a dále pak v okresním kole na naší střední škole. V současné době působí lektoři z řad studentů školy na ZŠ v Lutíně a na základních školách v Olomouci ZŠ Jungmannova, ZŠ Zeyerova a ZŠ Hálkova.

Fotogalerie z kroužku na ZŠ Jungmannova


Fotogalerie z kroužku na ZŠ Hálkova


Fotogalerie z kroužku na ZŠ Lutín


Fotogalerie z kroužku na ZŠ Zeyerova

Back to top